Bonusuitzending Weekoverzicht #25 2025 – Narratief als wapen
In de nieuwste bonusuitzending bespreken Jeroen en Willem hoe de NCTV systematisch narratieven inzet om afwijkende geluiden te criminaliseren. Centraal staan de begrippen ‘extreem-rechts’ en ‘white supremacy’ labels die bewust worden geplakt op activisten die zich kritisch uitlaten over massa-immigratie of demografische omwenteling, maar zich laten vangen in het taalgebruik van ‘blank’ versus ‘wit’.
Deze semantische val wordt actief benut door de NCTV en het Openbaar Ministerie, waarmee zij een dreigingsbeeld construeren rond een marginale gemeenschap zonder werkelijke invloed op het publieke debat. Toch vormt dit beeld de rechtvaardiging voor nieuwe bevoegdheden, repressieve maatregelen en een verscherpte controle op de vrijheid van meningsuiting.
De rol van de rechterlijke macht komt in deze uitzending pijnlijk in beeld. Zoals ook tijdens de bezettingsjaren 1940-45 sluit de rechtspraak opnieuw de rijen met de uitvoerende macht. De vonnissen die Jeroen en Willem bespreken illustreren hoe de rechtelijke macht zich opstelt als bewaker van het narratief, niet als beschermer van de grondrechten.
Een uitzending die confronteert en blootlegt hoe taal, framing en rechtspraak samensmelten tot een instrument van onderdrukking.
Wil je de bonusuitzending voortaan direct ontvangen, word dan donateur via www.dfacto.nu/steun.